O nas

Kancelaria Adwokacka Adwokat Alicji Bień powstała w marcu 2001 roku i mieści się przy ulicy Pawilońskiej 47 w Łodzi.

 

Specjalizujemy się się w obsłudze firm międzynarodowych oraz dużych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie Polski, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki prawa cywilnego i handlowego, prawa pracy, odpowiedzialności kontraktowej, prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego, przepisów z zakresu prawa nieruchomości, prawa energetycznego, ochrony danych osobowych, własności intelektualnej, prawa ochrony konkurencji i prawa konsumenckiego oraz windykacji należności.

 

Kancelaria zbudowana została w oparciu o koncepcję udzielania kompleksowych porad prawnych – w szczególności stałej obsługi prawnej przedsiębiorców polskich i zagranicznych. Zapewniamy usługi w zakresie wprowadzania firm zagranicznych na rynek polski, sporządzając studium wykonalności projektu, due dilligence, towarzysząc Klientowi w całej procedurze prawno-administracyjnej związanej z zakupem nieruchomości, budową/najmem powierzchni, zatrudnieniem personelu, aż do bieżącej obsługi działalności operacyjnej. Świadczymy również usługi obsługi projektów z zastosowaniem metod zarządzania nimi.

 

Zespół Kancelarii skonstruowany jest tak, aby zapewnić nie tylko rzetelną obsługę prawną w języku polskim, ale także angielskim, francuskim i włoskim. Nasi prawnicy władają również językami niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim.

 

Zespół Kancelarii zapewnia również pomoc w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego, w tym spraw rozwodowych i alimentacyjnych, a wieloletnie doświadczenie we wszystkich wyżej wymienionych dziedzinach obejmuje również prowadzenie spraw o charakterze międzynarodowym – wówczas, gdy jedna ze stron sporu zamieszkuje poza granicami kraju.

 

Często także przejmujemy obsługę Klienta jako local lawyer po dużych międzynarodowych korporacjach prawniczych – kiedy spółka przechodzi do fazy działalności operacyjnej.