ALICJA BIEŃ, KONSUL HONOROWY FRANCJI W ŁODZI, ODZNACZONA LEGIĄ HONOROWĄ

W dniu 12 maja 2016 roku, Ambasador Francji Pierre Buhler wręczył Alicji Bień, Konsulowi Honorowemu Francji w Łodzi, Insygnia Kawalera Legii Honorowej.   Uroczysta Ceremonia odbyła się w Rezydencji Ambasadora w Warszawie.

Alicja Bień otrzymała wyróżnienie za ogromne zaangażowanie w działania prowadzone wśród społeczności francuskiej, a także za umacnianie relacji pomiędzy Francją a Polską w dziedzinie kultury i gospodarki.

Podczas uroczystości, Insygnia Oficera Orderu Zasługi otrzymał prof. Marcin Pałys – rektor Uniwersytetu Warszawskiego, natomiast Insygnia Kawalera Legii Honorowej otrzymał Władysław Frasyniuk, były poseł, opozycjonista, współtwórca Unii Wolności.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wystąpieniem Pana Ambasadora z okazji wręczenia francuskich odznaczeń, klikając w link:

http://www.ambafrance-pl.org/Wreczenie-francuskich-odznaczen-Marcinowi-Palysowi-Alicji-Bien

Poniżej znajdą Państwo relację z wydarzenia zamieszczoną na stronie Ambasady Francji w Polsce:

http://www.ambafrance-pl.org/Wreczenie-francuskich-odznaczen-12-maja-2016-r

Zachęcamy również do lektury artykułów, które na temat ceremonii ukazały się w prasie oraz mediach:

Gazeta Wyborcza: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,20066249,lodzianka-z-legia-3ahonorowa-najwyzsze-francuskie-odznaczenie.html

Dziennik Łódzki: https://dzienniklodzki.pl/alicja-bien-konsul-honorowy-francji-w-lodzi-otrzymala-legie-honorowa/ar/9985709

TVN24: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/frasyniuk-zostal-kawalerem-legii-honorowej,643375.html