SPOTKANIE Z PRAWEM AUTORSKIM

25 WRZ SPOTKANIE Z PRAWEM AUTORSKIM

W dniach 16 i 17 września w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi 2017 odbyły się spotkania z prawem autorskim prowadzone przez mecenas Martynę Czapską – radcę prawnego i aplikanta adwokackiego Alicję Tarkowską.

Prawa autorskie są nieodłącznym elementem sektora kultury, ale często wgłębienie się w ich zawiłości wydaje się zadaniem trudnym dla laika. Dzięki nowatorskiej formule spotkań – case study i prawniczej live-action role play, słuchacze mieli szansę osobiście zaangażować się w rozwiązywanie zagadnień, z którymi spotykają się twórcy i artyści komiksowi.

W czasie sobotniej prelekcji szukaliśmy odpowiedzi na pytanie gdzie przebiega granica pomiędzy inspiracją i plagiatem. Jak korzystać z cudzej twórczości, aby jej nieumyślnie nie przekroczyć?

W niedzielę,  podczas  Pierwszego Prawniczego LARPu – „Misja: wydanie komiksu”- uczestnicy mogli na własnej skórze przekonać się w obliczu jakich problemów i decyzji na swojej ścieżce może stanąć autor komiksu i jego wydawca.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji. I już zapraszamy na cykl spotkań „Śniadania z prawem autorskim”, o których będziemy informować na bieżąco.